Vlora, rëndësia historike dhe vlerat kulturore.

Vlora ka qenë dhe është një nga qytetet porte më të rëndësishme ne Gadishullin e Ballkanit. Ajo përmendet nga shumë kronikanë të lashtë ( si Lukani dhe Ptolemeu) si një qyetet skelë dhe nga më të zhvilluarit në İlirinë e Jugut. Si për ta vërtetuar këtë emri i Vlorës është nga më të paktët toponime […]

Prestigjozja ”Lonely Planet” -Sodisni me Makinë vendet Mahnitëse të Ballkanit, Mes tyre edhe Shqipëria

Revista prestigjioze Lonely Planet i ka dedikuar një shkrim të veçantë udhëtimeve dhe vendeve epike që mund të sodisni në Ballkan, nëse zgjidhni të udhëtoni me makinë. Në këtë listë ku dominojmë vende të tilla si Kroacia, Bullgaria Bosnje-Hercegovina, si edhe Shqipëria. Nëse pëlqeni udhëtimet me makinë vendet mahnitëse të ballkanit do ju lenë pafjalë. Të udhëtosh […]

Njihuni me Shpellën e Haxhi Aliut,Karaburun

Shpella e Haxhi Aliut ndodhet ne gadishullin e Karaburunit. Banesa më e sigurt e Haxhi Ali Ulqinakut është shpella, e cila mban edhe emrin e tij.Është më e madhja shpellë e bregdetit shqiptar, me një lartësi në hyrje 60 m mbi nivelin e detit. Kjo shpellë ndodhet në skajin veriperëndimor të Kepit të Gjuhëzës.Sipas historianëve, […]

http://www.invest1group.com/en

Shitet shtepi private ne lagjen Karabash, Vlore!

Shtepia eshte 2 kateshe e mobiluar totalisht dhe e rrethuar nga 690m2 toke nga te cilat ne certifikate jane 500m2 (me ligjin e ri pjesa tjeter mund legalizohet)Organizimi:➡️Kati i I: Sallon, kuzhine, tualet, 2 dhoma gjumi✔️➡️Kati i II: Sallon, kuzhine, tualet, 2 dhoma gjumi, ballkone i madh✔️➡️Vend per te parkuar 4-5 makina✔️➡️Bace e madhe me […]

Amazing Places

Purus ac congue arcu cursus ut vitae pulvinar massaidp. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse […]

Travel Insurance

Purus ac congue arcu cursus ut vitae pulvinar massaidp. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse […]

Travelo with video post

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat […]

Slideshow post without slider

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat […]